Historia Platinum Subaru Rally Team w sezonie 2013

RSMP
41. Rajd Świdnicki

Wojtek Chuchała / Kamil Heller, Subaru Impreza STI R4, 2. miejsce w kl. gen, 2. miejsce w klasie 2
Fenomenalne rozpoczęcie sezonu. Załoga niebieskiej Subaru Imprezy w barwach PSRT wygrała 6 odcinków specjalnych i przez 9 z 14 prób znajdowała się na prowadzeniu w rajdzie. Ostatecznie ukończyła zmagania na 2. miejscu w generalce zapisując na swoim koncie zwycięstwo w klasyfikacji 2. etapu.

Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek, Subaru Impreza STI R4, 32. miejsce w kl. gen, 8. miejsce w klasie 2
Solidny początek rajdu nie przełożył się na satysfakcjonujący rezultat, gdy załoga zakopała się w śnieżnej bandzie, a pod koniec etapu straciła czas podczas wymiany kół. Drugi etap poświęcony został na lepsze zgranie z nowym autem.

59. Rajd Wisły

Wojtek Chuchała / Kamil Heller, Subaru Impreza STI R4, niesklasyfikowani
Zwycięstwo na odcinku testowym oraz trzech odcinkach specjalnych, a także 2. miejsce podczas 2. etapu to pozytywne aspekty występu załogi PSRT. Niestety uszkodzenie zawieszenia podczas 1. etapu nie pozwoliło na walkę o punkty w klasyfikacji generalnej.

Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek, Subaru Impreza STI R4, niesklasyfikowani
Załoga czerwonej Subaru Imprezy ukończyła 1. etap na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej, lecz z dalszej walki wykluczyła ją awaria pompy wspomagania kierownicy.

28. Rajd Karkonoski

Załoga PSRT od startu do mety zajmowała 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, zapisując na swoim koncie ostatni odcinek specjalny.

Niestety awaria półosi podczas pierwszego etapu stanęła na przeszkodzie w osiąganiu zadowalających rezultatów. Drugi dzień pozwolił już na jazdę blisko limitu możliwości auta.

22. Rajd Rzeszowski

Wojtek Chuchała / Kamil Heller, Subaru Impreza STI R4, wycofanie przed startem
Zwycięstwo na odcinku testowym zostało niestety okupione poważnym uszkodzeniem auta w strefie mety lotnej i załoga nie wystartowała w rajdzie.

Pewny i bardzo szybki start braci Bębenków, którzy podczas obu etapów notowali czasy w pierwszej piątce.

Rally Kauno Ruduo (Litwa)

Zwycięstwo na 2. etapie rajdu i 2 wygrane odcinki specjalne świadczyły o fantastycznej formie młodej załogi PSRT na luźnej nawierzchni. Po raz drugi w sezonie duet Chuchała/Heller wywalczył 2. miejsce w klasyfikacji RSMP.

Solidny, równy występ podczas którego bocheński duet wielokrotnie notował czasy w pierwszej trójce mistrzostw Polski.

70. Rajd Polski (ERC)

Wojtek Chuchała / Kamil Heller, Subaru Impreza STI R4, 8. miejsce w kl. gen, 8. miejsce w klasie 2, 2. miejsce w ERC Production Cup
Niezwykle trudne trasy nie faworyzowały aut R4, wśród których załoga PSRT zajęła 2. miejsce. Ta sama lokata przypadła Wojtkowi i Kamilowi w klasyfikacji ERC Production Cup.

Prowadząca po 1. etapie w ERC Production Cup załoga musiała niestety po raz kolejny przełknąć gorzką pigułkę. Urwane koło podczas finałowego etapu uniemożliwiło ukończenie rajdu.

23. Rajd Dolnośląski

Finałowa runda RSMP przyniosła walkę o wygraną w rajdzie. Niestety, na drodze do znakomitego rezultatu stanęły dwie przebite opony. Mimo to, załoga ukończyła rajd na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej pieczętując tytuł II Wicemistrzów Polski.

Rajd załogi PSRT skończył się równie szybko, co pechowo – przebita chłodnica uniemożliwiła dalszą jazdę już podczas pierwszej pętli.

Inne rajdy
7. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Wojtek Chuchała / Kamil Heller, Subaru Impreza TMR 10, 4. miejsce w kl. gen, 4. miejsce w klasie 3
Duet PSRT po raz drugi z rzędu triumfuje w wieczornym prologu, by następnego dnia wywalczyć 4. miejsce.

1. Rajd Ziemi Bocheńskiej

Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek, Subaru Impreza STI R4, 1. miejsce w klasie Gość
W domowej imprezie załoga SPRT nie dała szans rywalom triumfując na 5 z 7 odcinków specjalnych i odnosząc zwycięstwo.

51. Rajd Barbórka

Zawodnicy PSRT udanie zwieńczyli sezon zajmując najniższy stopień podium. Na Kryterium Karowa zanotowali 6. czas przejazdu.

Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek, Mitsubishi Lancer Evo VIII, 13. miejsce w kl. gen, 3. miejsce w klasie 3
Występ w samochodzie treningowym bracia Bębenkowie ukończyli na 13. pozycji w klasyfikacji generalnej, a na słynnej ulicy Karowej zanotowali 11. czas przejazdu.