Historia Subaru Poland Rally Team w sezonie 2014

RSMP
1. Rajd Arłamów

Dominik Butvilas / Kamil Heller, Subaru Impreza STI R4, 7. miejsce w kl. gen, 7. miejsce w klasie 2
Nowy rajd na rozpoczęcie sezonu nie jest dla nikogo łaskawy. Załoga SPRT notowała czasy w ścisłej czołówce i była blisko finiszu na 6. pozycji, ale kapeć na ostatnim odcinku specjalnym relegował ich na 7. lokatę.

42. Rajd Świdnicki

Dominik Butvilas / Renatas Vaitkevicius, Subaru Impreza STI R4, 22. miejsce w kl. gen, 9. miejsce w klasie 2
Wypadek na przedrajdowych testach uniemożliwił start kontuzjowanemu Kamilowi Hellerowi i zastąpił go poprzedni pilot Dominika, Renatas Vaitkevicius.

29. Rajd Karkonoski

Dominik Butvilas / Kamil Heller, Subaru Impreza STI, 9. miejsce w kl. gen, 1. miejsce w klasie 3
Od tego rajdu załoga SPRT rywalizowała bez pakietu R4 i od razu zwyciężyła w klasie 3. Niestety, po raz kolejny na drodze po dobrą pozycję na mecie stanął kapeć złapany na ostatnim odcinku.

23. Rajd Rzeszowski

Dominik Butvilas / Kamil Heller, Subaru Impreza STI, 4. miejsce w kl gen, 1 miejsce w klasie 3
Był to znakomity rajd w wykonaniu litewsko-polskiej załogi. Stale notowali czasy w czołówce rajdu i ukończyli go tuż za podium ponownie zwyciężając w klasie.

60. Rajd Wisły

Dominik Butvilas / Kamil Heller, Subaru Impreza STI, niesklasyfikowani
Dobre tempo jazdy tym razem nie przełożyło się na satysfakcjonujący rezultat na mecie. Pierwszego dnia Dominik i Kamil wycofali się po uszkodzeniu skrzyni biegów, a na drugim etapie dachowali.

Sebastian Frycz / Tomasz Spurek, Subaru Impreza STI, niesklasyfikowani
Zgłoszona przez SPRT załoga zwyciężyła w klasie 3. podczas pierwszego etapu, ale niestety przed metą zatrzymała ich awaria silnika.

2. Rajd Nadwiślański

Drugi czas na otwierającym rajd superoesie był preludium do solidnego występu i trzeciego w sezonie zwycięstwa w klasie.

Wypadek na pierwszym etapie nie zdemotywował drugiej załogi Subaru Poland Rally Teamu, która była najszybsza podczas 2. dnia rywalizacji.

24. Rajd Dolnośląski

Załoga SPRT już na pierwszym odcinku specjalnym musiała zmieniać koło i przez resztę rajdu odrabiała straty kończąc go ostatecznie na 6. miejscu.

Mateusz Kubat / Grzegorz Dachowski, Subaru Impreza STI, 5. miejsce w kl. gen, 2. miejsce w klasie 3
Debiutujący w Rajdowych Mistrzostwach Polski Mateusz Kubat osiągnął świetny rezultat i bezbłędnie pokonał cały rajd.

Inne rajdy
52. Rajd Barbórka

Dominik Butvilas / Kamil Heller, Subaru Impreza STI, 4. miejsce w kl. gen, 3.
miejsce w Kryterium Karowa Litewsko-polski duet rewelacyjnie kończy sezon zdobywając podium na słynnej ulicy Karowej.