31.07.2018
Podwójne uderzenie Subaru na Rajdzie Rzeszowskim

Podczas zbliżającej się kolejnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Subaru Poland Rally Team wystawi w klasie Open N dwie bliźniacze Imprezy WRX STI. W pierwszej z nich wystartują w Rzeszowie Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski. W drugim samochodzie zobaczymy powracającego na rajdowe trasy Wojciecha Chuchałę którego pilotować będzie Sebastian Rozwadowski. Rajdowy Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej 2014 i Mistrz Europy 2016 ( ERC 2 ) dołączy do zespołu Subaru po ponad rocznej przerwie.

27. Rajd Rzeszowski to piąta runda tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się na Podkarpaciu w dniach 9-11 sierpnia. Organizatorzy zapowiadają rekordowe 176 km tras odcinków specjalnych rozgrywanych w piątek i w sobotę. Na czwartkowy wieczór przewidziano z kolei start oficjalny na terenie rzeszowskiej Millenium Hall.

Wojciech Chuchała: Cieszę się, że wystartuję w Rajdzie Rzeszowskim za kierownicą Subaru Imprezy w klasie Open N. Moim pilotem będzie Sebastian Rozwadowski. Pojedziemy samochodem w specyfikacji identycznej z tą, którą dysponuje Marcin Słobodzian. Mam nadzieję, że moja przerwa w startach nie odbije się na naszym tempie, a jazda przysporzy wiele frajdy kibicom, bo my będziemy bawić się bardzo dobrze. Przed rajdem zaplanowaliśmy dwa dni testów, które pozwolą mi się ponownie zgrać z autem i przypomnieć sobie specyfikę odcinków na Podkarpaciu.

Sebastian Rozwadowski: Ostatni raz siedziałem na prawym fotelu wyczynowego Subaru w 2008 roku, dlatego jest mi niezmiernie miło, że wystartujemy z Wojtkiem Chuchałą w zespole Subaru Poland Rally Team, który bezsprzecznie jest najbardziej zasłużonym teamem w historii Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mimo iż Wojtek miał ponad roczną przerwę w regularnych startach nie zamierzamy pełnić na Rajdzie Rzeszowskim roli statystów. Jeśli tylko złapiemy szybko odpowiedni feeling, postaramy włączyć się do walki. Obaj kochamy rajdy, bardzo lubimy w nich startować i jesteśmy już ze sobą zgrani jako załoga.

Marcin Słobodzian: Jesteśmy po pierwszym dniu testów przed Rajdem Rzeszowskim i właściwie mamy już ustawiony i sprawdzony samochód. Odcinki specjalne bardzo mi się podobają. Mimo iż są wymagające to lubię takie trasy. Miesięczną przerwę od startów wykorzystałem na przygotowanie kondycyjne. Niemal tydzień spędziliśmy wspólnie z Grześkiem Dachowskim we Włoszech gdzie podpatrywaliśmy trasy imprezy Rally di Roma Capitale pracując na niej jako załoga funkcyjna. Na pewno nie będziemy próbować za wszelką cenę walczyć z Wojtkiem Chuchałą, który na co dzień pełni w zespole Subaru rolę trenera sportowego i dużo nam pomaga w doskonaleniu stylu jazdy. Postaramy się oczywiście być blisko czasowo na poszczególnych odcinkach. Myślę, że to ciekawe doświadczenie zarówno dla mnie jak i dla Wojtka.

Grzegorz Dachowski: Korzystając z faktu iż tegoroczne odcinki specjalne Rajdu Rzeszowskiego są zapętlone chciałbym polecić kibicom szczególnie trzy z nich, na których będą mogli oglądać załogi kilka razy. Numerem jeden jest oczywiście kultowy już OS Lubenia i słynny przejazd przez wodę. Tam zawsze jest ciekawie i widowiskowo, a załogi przejeżdżają tam dwukrotnie. Z pewnością nie mniej atrakcyjny będzie odcinek miejski Podpromie rozgrywany w piątek o godzinie 18.00. Osobiście bardzo podoba się mi także OS Blizianka, więc jeśli ktoś oglądał już Lubenię podczas poprzednich edycji imprezy może tym razem przenieść się właśnie tam. Zapraszamy Was serdecznie na 27.Rajd Rzeszowski.

27.Rajd Rzeszowski jest w tym roku nie tylko eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale zaliczany jest również do Rajdowego Pucharu Europy. W piątek OS-y Lubenia i Blizianka odbędą się w konfiguracji pozwalającej podczas każdego z nich obejrzeć dwa przejazdy załóg w tym samym miejscu. Wieczorem odbędzie się w Rzeszowie widowiskowy odcinek miejski. Zakończenie imprezy zaplanowano w sobotę na rynku w centrum miasta. Park serwisowy zlokalizowany będzie przy hali sportowej Podpromie. Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski zajmują przed Rajdem Rzeszowskim szóste miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw i prowadzą w klasie Open N.

Fot. SPRT